Egyáltalán nem feltétele az ingergazdag környezetben végzett, pörgős és kalandos munkáknak a diploma. Itt főleg arra van szükséged, hogy a tehetséged irányítson az úton. Legyenek helyén az ösztöneid, légy karizmatikus és merj belevágni a dolgokba. Vonz a zeneipar vagy a turizmus? Akkor ezt a két diploma nélküli melót neked találták ki.
Az előző részben bemutattam a világ drága dolgai közül az „olcsóbbakat”. Most pedig nézzük a már jóval drágább árkategóriásokat, melyek megvételéhez kisebb vagyon szükséges.
Mi az első, ami eszedbe jut, ha az hallod, hogy a világ legdrágább dolga? Aki egy autóra, vagy házra gondolt első soron, vagy az aranyra, hát tévedett. A világ legdrágább dolgai között megtalálhatunk ételt, ásványt, de kozmetikumot is. Nézzük hát meg, melyek azok a dolgok, melyeket csak a tehetősebbek engedhetnek meg maguknak.
Japánban, a Fudzsi hegy tövében fekszik Aokigahara, a mintegy 35 négyzetkilométeren elterülő erdő. A „fák tengere”, a japán mitológiában jelentős szerepet játszik, mint a démonok és szellemek lakóhelye. Ma viszont jelentőségét csak az öngyilkos hajlamú emberek látják, hiszen ez a hely a második legkedveltebb öngyilkossági hely a Golden Gate után.
Az utóbbi évszázadban jelentősen változott az életünk. Egyre kevesebb időnk van mindenre és ez nagyban befolyásolja életünket. A fogyasztói társadalomban, melyben jelenleg élünk, nincs szükség olyan hosszantartó termékekre, melyek annyira népszerűek voltak nem is olyan rég. Ennek pedig nagy ára van, hiszen egyre-másra tűnnek el olyan szakmák melyek a magyarság fontos részét képezik és művelésük csaknem hungarikumnak számít. Lássunk hát pár példát rá.
Valószínűleg téged is fenyegettek a szüleid, hogy ha nem tanulsz kukás vagy takarító, gondnok és éjjeli őr leszel. Ezek valóban kevesek számára álomállások, azonban ennél sokkal több mindent kezdhetsz magaddal diploma nélkül is. Ha szeretnél egy békés ülő munkát, mert nem vagy a fizikai aktivitás embere, akkor két csábító lehetőséget szeretnénk bemutatni, melyeknél diploma nélkül is megmutathatod, hogy vág az eszed.
Sokadszor hallom munkáltatóktól, hogy „engem nem érdekel a diplomája, ez a gyerek nem tud semmit” vagy esetleg, hogy „nincs semmi papírja, de úgy dolgozik, ahogy kell”. A prioritás egyértelműen kezd megváltozni és a mérleg a tapasztalat felé billen. De hogyan lehet 3 év szakmai gyakorlattal születni?
Az idei év szeptemberében újabb csaknem 90 000 diák kezdi meg egyetemi tanulmányait a magyar egyetemeken, kérdéses azonban, hogy mire végeznek mit is ér a diplomájuk. A munkaerőpiac változásait követve 2014-ben kijelenthetjük, hogy a felsőfokú végzettség korántsem az egyetlen és biztos záloga a sikernek.
Természetesen senki nem mondja, hogy egyszerű megtalálni az ideális egyensúlyt a feladatok kiosztása és önálló elvégzése között, azonban ez előfeltétele a pozitív légkörnek és megmutatja, hogy ki az igazán tehetséges vezető.Kiváló eredmények születnek sokszor, ha új csapattagok kerülnek a projektbe, vagy egy másik részlegből invitált vendégek adnak frissességet a folyamatnak. Bíztasd és motiváld környezetedet a merész, formabontó gondolkodásra!
Kiosztani vagy megtartani érdemesebb a feladatot? Ez a dilemma minen középvezető fejében megfordul. Nyilván nem szeretnéd beosztottjaidat és kollegáidat az őrületbe kergetni kontrollmániáddal. Ám ennek ellenére a feladatok delegálása lehet, hogy gondot okoz. Vigyázz, a túlzott mikromenedzsment csöppet sem motiválja az ember környezetét arra, hogy keményen dolgozzon!
El kell ismernünk, hogy az alapkövetelmények idén sem változtak: egy egyetemista cuccai legyenek kényelmesek, egyszerűek, fiatalosak és divatosak. Nem kell azonban aggódni, fel lehet dobni az efféle szimpla ruhatárat néhány jobb kiegészítővel, melyek kellő színt visznek a mindennapos viseletedbe.
A tavalyi divat kisméretű aktatáskát, strapatűrő hátizsákot, kapucnis melegítőpulcsit, nagymintás pólókat, csizmaszárba illő farmert, nagyzsebes, bő nadrágot, kosaras kondicsukát és egy mindennapi cipőt írt elő. Ezek az egyszerű, időtlen és kényelmes darabok ideálisak hétköznapi viseletnek – azaz tökéletesen megfelelnek minden egyetemista ruhatárában. Lássuk mi változik idén!