1. A Nyugat-Európai országok döntő többségében nincs zérótolerancia, azaz akár egy pohár sör belefér a volán mögött. Persze nem mindegy, hogy mennyi alkoholt iszol, és milyen a testalkatod.
2. Magyarországon kívül csak Bulgáriában, Csehországban, Szlovákiában, Romániában van zérótolerancia, azaz egyetlen korty alkoholt sem ihat az, aki autóba ül.
3. Érdemes utánanézni annak, is, hogy abban az országban, ahova utazunk (és azokban az országokban, amiken keresztül utazunk) milyen autópálya díjak vannak. A déli országokban többnyire szakaszonkénti kapus rendszerben kell fizetni az autópálya-használtért, míg sok országban matricát kell venni a határon.Természetesen akadnak olyan európai országok, ahol teljesen ingyenes az autópálya használat, általában északon.
4. Nem árt, ha tisztában vagyunk a sebesség korlátozással is. Belgiumban és az Ibériai-félszigeten 130 helyett 120km/h a sebességkorlátozás, míg Máltán létezik a legalacsonyabb megengedett sebesség, ami 80 km/h. Ez persze nem is olyan nagy baj a nem brit turistáknak, ugyanis a kis mediterrán szigeten is jobbkormányos autók közlekednek bal oldalon. Németországban ugyanakkor korlátlan a sebességhatár a sztrádákon, viszont érdemes visszafogottan közlekedni, hiszen baleset okozásánál figyelembe veszik a sebességet is.
5. Különösen az Egyesült Királyságban gondoljuk meg azt, hogy mennyit iszunk vezetés előtt, hiszen ott elég megengedők az alkohollal kapcsolatban - 0,8 ezrelék lehet a véralkohol-szint vezetés közben, ám a közlekedés fordított az európaihoz képest, ez pedig különösen veszélyes kombináció.
(Fotó: inspiredlifeblog)