Elalvás előtt már ne foglalkozz a munkával.
Sokan lefekvés után, még az ágyban átböngészik az e-maileket, megírnak egy prezentációt, vagy készülnek a tárgyalásra. Ez kétségtelenül lelkiismeretes, ám lerövidíted az alvási időt, és később kezdesz neki a kimerültség elkerülésénél fontos hatékony pihenési időszak, a mély alvás időszaka.
Túl kevés folyadék.
Nem csak a bőrödre van jó hatással a napi 2-3 liter víz, de azt is befolyásolja, hogy mennyire érzed magad energikusnak. A dehidratáltság miatt a szív és érrendszer is kevésbé működik hatékonyan, amitől szintén fáradtabbnak érezheted magad.
Túl sok kávé.
Nem mindegy, hogy mennyi koffeint viszel be szervezetedbe, és hogy mikor iszol kávét. Délután 3 óra után már veszélyes kávét inni, hiszen a koffein órákkal később fejti ki igazán a hatását, és pont az elalvás idején fog gondokat okozni.
Folyamatos stresszhelyzet.
A munka miatt jelentkező folyamatos stresszhelyzetet nehéz kezelni, ám fontos, hogy legyenek a napnak olyan időszakai, amikor tudatosan kizárod magadból a feszültséget. Ha teheted, este már ne foglalkozz a munkával, hétvégenként ne stresszelj, és néhány hetente vegyél ki egy szabadnapot.
Kevés mozgás.
Ha kimerültnek érzed magad, inkább kihagyod az edzést, ugye? Pedig pont ilyenkor kellene sportolnod, hiszen a mozgás kellemesen elfárasztja testedet, levezeti a feszültséget és a hatékonyabb pihenést is elősegíti.
Folytatása következik!
(Fotó: renegadehealth)