Az ital esetében a komlóforralás során belekerülő alfasavak adják a keserűséget, valamint a kioldódó olajok fantasztikus illatot, karaktert adnak a sörnek. Ezért is nevezik sokszor a komlót a sör fűszerének, melynek egyébként számos jótékony hatása van.
Kozmetikumok esetében nincsen szükség savakra, sokkal inkább a tiszta olajra, így először is a komlóból (humulus lupulus) vízgőz desztillációs eljárás során illóolajat kell készíteni. A Hopup esetében ez magyar komlóból készül, majd hozzákerül egyéb fontos alkotóelemekhez, mint amilyen a jojoba -, búzacsíra -, édes mandula- és ricinus olaj. Ezek adják tulajdonképpen a szakállolaj testét, mely ki van egészítve pár különleges illattal, ezzel kompenzálva a komló fűszerességét. Ilyen például a styrax gyanta, amit egy szumátrai fafajtából állítanak elő és rendkívül kellemes, balzsamos aromája van. Összesen 9 összetevő, az édes és keserű jegyek tökéletes összhangját tapasztalhatod meg a Hopup
szakállolajban, melyben a komló a főszereplő.
A szépségápolásban a komlót főként nyugtató hatásamiatt alkalmazzák, de készítenek belőle többek között teát is, melyet epe- és májbetegségek, emésztési zavarok ellen fogyasztanak. A komló kivonatot gyógyításra, alvásproblémák ellen pedig már az ősi Kínában is alkalmazták.