1: Lista nélkül mész vásárolni
Az első hiba, amit el lehet követni, hogy bevásárlólista nélkül indulsz neki. Ha nincs a kezedben mankó, több, mint valószínű, hogy olyan darabokat fogsz megvenni, amikre egyáltalán nincs szükséged – és kifelejted azt, amiért amúgy konkrétan elindultál. Mérlegelj, mi hiányzik a ruhásszekrényedből / mi ment már nagyon tönkre, hogy kellene egy új. Póló? Ha igen, milyen színű? Milyen fazonú? Minél speckóbb listát írsz, annál könnyebb dolgod lesz.
Plusz: nem egyszer fordul elő, hogy meglátunk egy pólót, ami tetszik, és azonnal megvesszük – aztán rá egy percre meglátunk egy szinte tök ugyanolyat. A feléért. Ha viszont nem hirtelen felindulásból vásárolsz, hanem előtte szétnézel (vagy online vagy 1-2 boltban, amiket szeretsz), nem kevés pénzt spórolhatsz meg.
2: A márkát nézed és nem a minőséget
Sok férfi esik bele abba a hibába, hogy csak a ruhadarabon díszelgő logót nézi a menőség-faktor miatt. Azonban a jól csengő márka nem mindig cseng egybe a minőséggel, úgyhogy sokkal kifizetődőbb, ha a minőségre fekteted a hangsúlyt: nézd meg, hogy milyen anyagból készült és az adott anyag mennyire tartós, különben megint ugyanott vagy, hogy két mosás után veheted újra az amúgy faszán hangzó márka kevéssé jó anyagú termékét.
3: Akciólázból hülyeség
Sokan (és igen, férfiak is), amint meglátják a kirakatban, hogy SALE, máris annyi ruhát vesznek, amennyit csak tudnak. Meglátod, megveszed, párszor felveszed és már el is tűnik a szekrény mélyén. Általában ez a forgatókönyv. A tanácsunk, hogy ne vásárolj valamit csak azért, mert olcsó: ilyenkor is azt tartsd szem előtt, hogy szükséged van-e rá, vagy sem. Plusz még egy tipp: őszintén kérdezd meg magadtól, hogy tetszik-e annyira az adott cucc, hogy az eredeti árán is megvennéd-e? Ha a válasz nem, akkor valószínűleg gardróbhalál lesz a sorsa.
4: Kerülöd a próbafülkéket
Mindnyájan tudjuk, hogy a legfontosabb, hogy az adott ruhadarab tökéletesen passzoljon ránk és illeszkedjen a stílusunkba, a többi ruhánkhoz. És tudjuk azt is, hogy sokszor nincs időd, a próbafülke előtt meg kígyózik a sor, de ez sajnos elkerülhetetlen része a procedúrának. Még ennél is több idődbe fog kerülni, ha hazaviszed, és akkor jössz rá, hogy vissza kell menned kicserélni – amit például leárazott cuccokkal tuti nem tudsz megtenni. Szóval mély levegő, próbafülke!
5: Légy tisztában a méreteiddel
Rengeteg, de tényleg rengeteg időt és energiát spórolhatsz meg, ha minden méretedet tudod. Oké, 43-as a lábad, a póló meg M vagy L, de mondjuk mekkora a totál máshogy működő számozású nadrág? És ing? Vagy öltöny? Írd fel a méreteidet, így nagyon kevés esélyt hagysz annak, hogy három izzadt kört fuss ki-be a próbafülkénél úgy, hogy végül nem veszel semmit, olyan ideges leszel.
Reméljük, hogy ezentúl sokkal kifizetődőbb lesz a vásárlás és a te idegrendszered sem megy többé gallyra közben. Sok sikert!