Muszgrávit
Először 1967-ben, a Musgrave nevű legelőn találtak rá Dél-Ausztráliában, de korlátozottan fellelhető Grönlandon, Madagaszkáron és az Antarktiszon is. A legelső példány, ami elég nagy volt ahhoz, hogy formára vágják (ilyen például a képen látható darab), 1993-ban bukkant fel, és 2005-ig bezárólag csak nyolc ehhez hasonlót találtak.
Jeremejevit
A 19. század végén Szibériában fedeztek fel először drágakő-minőségű (olyan ásvány, amely elég nagy és „tiszta” ahhoz, hogy formára vágják) jeremejevit-kristályt,de azóta korlátozott számban rábukkantak Namíbiában is. A fenti képen egy különleges formájú, a legritkábbnak számító jeremejevit látható.
Vörös berill
Más néven "vörös smaragd". Az 1904-ben felfedezett drágakő kémiai összetétele közel áll a smaragdéhoz és az akvamarinéhoz is, de mindkettőnél ritkább. Színét a benne található mangán-ionoknak köszönheti.
A vörös berill legális kereskedelme Utah és Új-Mexikó államokra korlátozódik, és kiugróan drága a bányászata. Ehhez hasonló minőségű rubinfajták nagyságrendekkel könnyebben hozzáférhetőek, úgy, hogy maga a rubin is egy igen ritka drágakő. Ebből következik, hogy a vörös berill ára karátonként körülbelül tízezer dollárra, vagyis .