A világon talán a legfogékonyabb ország a netes őrületekre Japán, ahonnan a szelfikurzusok is indultak. Nos ha nem is lehet művészeti ágnak nevezni a szelfikészítést, mindenképpen meg kell hagyni, hogy némi fotós ügyesség azért nem árt. Tanulnivaló akad bőven, melyet különböző szolgáltatáscsomagok zúdítanak az érdeklődő önképzők nyakába.
Például egy online képzés különböző technikák elsajátítását ígéri. Összesen tizet. Ebben bennefoglaltatik az ázsiai szelfi, a Selfieception, az állatkás szelfi és az extrém szelfi is sok más mellett. (Egy részükről nem is tudom, hogy mi lehet, bár ez a Selfiception roppant érdekesen hangzik.) Figyelmeztetésül azért odaírják, hogy mindenféle ősi telefonnal nem működik a varázslat, sőt kacsaszájjal sem. Emellett a szükséges okostelefon nincs benne a készletben, vannak viszont grafikonok, ábrák és segédanyagok, melyekkel elsajátíthatod a szelfik „művészetét.”
A készlet további ígérete, hogy kielégíti vágyaidat, amennyiben elsősorban arra epekedsz, hogy elfogadjanak és észrevegyenek a szociális médiában, a barátságodért esengjenek Facebookon az emberek és számtalan like-ra tegyél szert.
Nehéz eldönteni, hogy az ötlet nagyszerű vagy sok ember szánalmas viselkedését használja ki. Részint jó lenne, ha többeknek sikerülne minőségi önportrét kitenni a közösségi oldalakra, részint érthetetlen, hogy miért is csináljuk ezt. Egy biztos, a jó barátságok és az elfogadottság kulcsa nem a tökéletesen lőtt szelfi.
Forrás és fotó: evanscherr.wordpress.com, omdsaid.com és college-social.com
Írta: Ambróz Nóra