Jump to content

Tippek síeléshez

2019. 11. 20. 13:32

Ha síelni, snowboardozni indulsz, a biztosítás kiemelten fontos, hiszen egy szerencsétlen esés akár több millió forintos kárt is okozhat. Ahhoz, hogy maximális biztonságban érezhesd magad, néhány dologra érdemes nagyobb figyelmet fordítani külföldi utazáskor.

Bár rengeteg történetet hallani utazáskor bekövetkezett balesetekről és az ezek következtében kiszámlázott horribilis összegekről, még mindig sokan vágnak neki egy külföldi útnak biztosítás nélkül. A baj akkor is könnyen megtörténik, ha távol tartod magad az extrém sportoktól: akár egy városnézés során is érheti olyan váratlan sérülés a felkészületlen utazót, ami miatt azonnali ellátásra szorul.

A különböző egészségügyi ellátásoknak országonként változó költségei vannak, érdemes még az utazás előtt megnézni, hogy mire lehet számítani. Fontos elmondani, hogy hasznos az EU-n belül érvényes, Európai Egészségbiztosítási Kártya, de csak az adott ország alapellátására vonatkozik, így előfordulhat, hogy a mentést még fedezi, de egy esetleges műtétet, hosszabb kórházi tartózkodást vagy hazaszállítást már önköltségen kell megoldani.

Ma már biztosítási termékek széles palettájáról lehet kiválasztani az uatzási szokásokhoz leginkább illeszkedőt, érdemes alaposan körbenézni a biztosítási piacon, hogy biztosan olyanra essen a végső választás, ami valós segítséget jelent, ha baleset esetén. Síelésnél érdemes külön ellenőrizni a biztosítási csomag tartalmát, hiszen egyes havas sportok extrém sportoknak minősülnek, amelyekre nem feltétlenül terjed ki minden utasbiztosítás. Itt az árak tekintetében jelentős eltérések lehetnek a különböző biztosítóknál. Azt is érdemes ellenőrizni, hogy milyen kötöttségeket fogalmaz meg a biztosító, kiterjed-e például a biztosítás arra az esetre is, ha a kijelölt pályán kívül történik a baleset.

Van-e biztosítás a bankkártyához?

Sokan talán nem is tudják, vagy egyszerűen elfeledkeznek róla, hogy bankkártyájukhoz is sok esetben jár biztosítás. „A bankkártyás biztosítások előnye, hogy nem csak egy utazás ideje alatt, hanem egész évben, kiutazásonként akár 30 napra is védelmet nyújtanak, sőt, bizonyos termékek esetében a fedezet akár a családtagjainkra is kiterjeszthető, és ehhez az sem kell feltétlen, hogy együtt utazzon a család. Tehát ár-érték arányban a bankkártyás biztosítások jelentősen olcsóbbak tudnak lenni, főleg, ha évente többször is külföldre látogatunk.” – mondta el Balázs Károly, a Sberbank bankbiztosítási termékmenedzsere. Ők például az Allianz Hungária Biztosítóval megállapodást kötöttek, amely keretében egy kiegészítő sportbiztosítást is magában foglaló konstrukciót kínálnak, így ügyfeleiknek nem szükséges külön eseti utasbiztosítást kötniük, például ha kijelölt pályán szeretnék élvezni a síelés örömeit, vagy 18 méterig búvárkodnak Európán belül.

Mi történik, ha mégis megtörténik a baj?

Külföldön történt baleset esetén először mindenképpen a biztosítóval kell felvenni a kapcsolatot, aki azonnal elmondja, hogy hova lehet fordulni a problémával, így egész biztosan olyan egészségügyi szolgáltatóval tudjuk felvenni a kapcsolatot, aki a biztosításunk terhére tud segítséget nyújtani. „Új bankkártya igénylésekor érdemes fontolóra venni az utasbiztosítás megkötését is, hiszen évi néhány ezer forintos ráfordítással egész évben, kiutazásonként akár 30 napon keresztül biztonságban érezhetjük magunkat és tudhatjuk családunkat. Egy komolyabb utasbiztosítás a bokaficamtól kezdve az ellopott poggyászon át egészen a helikopteres hegyi mentésig többféle káresetet fedezhet, akármerre is induljunk kikapcsolódni“ – egészítette ki Balázs Károly.

(Forrás: igenyesferfi.hu / kép: pixabay)