Jump to content

Kaptunk még két Michelin-csillagot

2019. 03. 28. 13:03

Újabb magyar gasztronómiai sikerek – bemutatták a 2019-es európai Michelin-kalauzt, a Michelin Main Cities of Europe Guide 2019 című kiadványát, 38 európai nagyváros legjobbnak ítélt éttermeivel.

Két új budapesti étterem is beírta magát a gasztro csillagok történelmébe: Michelin-csillagot kapott ugyanis a Michelin Guide Main Cities of Europe 2019 bécsi bemutatóján a budapesti Babel és a tavaly nyáron indult Stand is. A többiek pedig megtartották csillagaikat.

Két új Michelin-csillag Budapesten!

Két új magyar étterem is Michelin-csillagot kapott a Michelin Guide Main Cities of Europe 2019 bécsi bemutatóján, számolt be a fantasztikus hírről Jókuti András, a Világevő blog szerzője. Michelin-csillagossá vált a budapesti Babel és a Szulló Szabina-Széll Tamás páros által vezetett Stand is. Mindkét étterem jó esélyekkel indult. Újranyitása óta a Babelnek nem ez az első nemzetközi elismerése, az étteremnek ítélte ugyanis a 2017-es Év Nemzetközi Étterme díjat a brit Decanter Magazine és Szulló Szabina és Széll Tamás étterme, a Stand sikerére is lehetett számítani.

A csillagot nem elég egyszer megszerezni, azt meg is kell tudni tartani!

Idén ez mind a négy, korábban már Michelin-csillagot kapott budapesti étteremnek sikerült, így Palágyi Eszter (Costes), Tiago Sabarigo (Costes Downtown) és Sárközi Ákos (Borkonyha) továbbra is egy-egy csillag birtokosai és tovább őrzi két csillagát Mészáros Ádám, az Onyx séfje is.

A Bib Gourmand-elismeréseket illetően nem történt változás az előző összeállításhoz képest: Széll Tamás és Szulló Szabina első egysége, a Belvárosi Piacon található Stand25, a Fricska Gasztópub (Giczi Andor és Nagy Szabolcs) és a Petrus (Feke Zoltán) is megőrizte az elsimerő minősítést.

A Michelin-kalauz és a Michelin-csillagok története egészen az 1800-as évek végére vezethető vissza, majd az 1900-as évek elején vált nemzetközivé. A kalauz pályafutása Franciaországban kezdődött, mikor az autógumikkal foglalkozó Michelin-testvérek kiadták az autósok számára fontos információkat tartalmazó kiskönyvet térképekkel, hotelek és éttermek listáival. 1926-ban már elkezdték használni az egycsillagos rendszert, majd pár évvel később, 1936-ban véglegesítették a három csillag kritériumait is. Mára a Guide Michelin (angolul: Michelin Guide) az egyik legrangosabb étterem- és szállodakalauz lett, Michelin-csillagnak nevezett elismerése pedig a tökéletesség nemzetközi szimbólumát jelenti.

(Forrás: igenyesferfi.hu / kép: pixabay)