
Az University of Texas kutatói a napokban publikálták friss tanulmányukat, miszerint a rendes munkaidőben dolgozó férfiaknál és nőknél ritkábban alakultak ki szívbetegségek, míg a rendszeresen - akár több órát - túlórázó munkavállalóknál ennek aránya jelentősen nagyobb.
Nyílván ennek több tényezője is lehet, hiszen vannak olyanok, akik genetikailag hajlamosabbak a különféle szívbetegségekre, de talán a munkavállalóknak is érdemes lenne átgondolni a tanulmány eredményeit. Egy tökéletes világban ezt úgy oldanák meg, hogy inkább több embert alkalmaznak, így kevesebb lenne az egy főre jutó napi tennivaló.

A tanulmány szerzője, Dr. Sadie Conway egy nyilatkozat során megemlítette, hogy hasonló visszhangot vár, mint ami az előző bekezdésben elhangzott.
Érdekesség: Svédországban nem is olyan régen vezették be a 6 órás munkaidőt, amely nem csak az emberek munkakedvét emelte, de a munka minőségét is. Vajon ez idehaza is bevállna?