
Minden ott kezdődik, hogy csinálunk egy leltárt egy átlagos napunkról és megvizsgáljuk, hogy a fix teendők hogyan hatnak ránk. Így már könnyebb lesz hozzáfogni a rendszerezéshez. A megszokások emberei vagyunk, de mindenki változhat, ezért nem árthat felülvizsgálni ezeket a rutinszerű cselekvéseket és olykor a szituációhoz igazítani őket. Rugalmasan és kísérletező kedvvel. Például, ha megszoktuk, hogy azért járunk kora reggeli órákban futni, edzeni, mert ez energiát ad a nap további részéhez, de egy keddi napon felfrissülten és kipihenten ébredünk, akkor nem kell ragaszkodni ehhez a szokáshoz. Ez a kedd másképp is alakulhat, azonnal nekiállhatunk a munkának és eltolhatjuk a testmozgást az esti, munka utáni órákra.
Senki sem fog fegyvert tartani a fejünkhöz, hogy ezeket még most, kedden ki kell pipálni, de már leírni és elolvasni is kellemes. Ha meg is valósítjuk bármelyiket, az plusz motivációt és energiát ad majd a következő feladat elvégzéséhez. Adok-kapok. Nem szégyen jutalmazni magunkat, sőt!
Rajtunk múlik, hogy a teendőket és az örömforrásokat milyen formában rögzítjük: a módszer megadja a szabadságot, hogy noteszbe, krétával táblára, naptárba írjuk, vagy éppen a telefon jegyzetei közé, esetleg piszkozatként e-mailbe.