
Összességében sokkal jobban járunk akkor, ha meg merjük mutatni, hogy mi is sebezhetőek vagyunk.
Szívesen segítenek!
Frank Flynn és Vanessa Bohns kutatópáros több szituációt is megvizsgált a tudomány nevében. Többek közt két fontos témát emeltek ki amikben szembetűnő volt az eredmény: telefonos piackutatás illetve adománykérés. A kísérlet előtt természetesen megkérdezték az kísérletező alanyokat, milyen esélyeket látnak arra, hogy segítő kezet nyújtanak nekik az emberek. Az eredmények pedig azt mutatják, hogy 40-45% -al több ember próbált segíteni a tesztalanyoknak mint az korábban jósolták.
Erősebbé tesz!
A kimutatott gyengeség egy bizonyos területen nagyon előnyös, és te is jól járhatsz vele. Sőt, mi több, CSAK jól járhatsz vele. A kutatópáros egy alkalommal saját maga tesztelte az emberek segítőkészségét. Egy metrómegállóban odamentek vadidegen emberekhez és csak annyit mondtak: “Jó napot kívánok! Hajlandó lenne kitölteni az alább kérdőívet?” Ebben az esetben az emberek 47% -as szívesen kitöltötte.
Amikor azonban a “Jó napot kívánok! Megtenne nekem egy szívességet? Kitöltené az alábbi kérdőívet?” kérdést tették fel, akkor 87% kitöltötte az űrlapot. Ebből az következik, hogy amikor konkrétan kérték a segítséget, többen igyekeztek kitölteni azt.
A segítség elmulasztása majdnem fizikai fájdalom!
Journal of Personality and Social Psychology című szaklapban megjelenő másik kutatás eredményei szerint ha elutasítjuk a segítséget egy bajbajutott emberen, szinte fizikai fájdalomhoz hasonló érzés keletkezik az agyunkban, ha pedig még sajnálatot is érzünk a másik fél iránt, ez az állapot hosszabb ideig is fennmaradhat.