Mindenki másképp kezeli és mindenkire más hatással van, azonban a felsorolt megoldások és tippek sablonként funkcionálnak, szinte bármilyen élethelyzetre vagy munkahelyi eseményre rá lehet húzni.
Minden csak nézőpont kérdése!
A legtöbb stresszforrás mindössze átmeneti. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon az, amin épp feszíted az idegrendszered, számítani fog-e pár nap, esetleg 1 hónap múlva is? Ha nem, akkor feleslegesen túráztatod magad a problémán.
Ha a főnököddel akadsz összetűzésbe, arra is megvan a megoldás: gondolkodj el rajt, hogy szükséged van-e a jelenlegi pozíciódra. Ha igen, beszélj a góréval. Ha nem, akkor lépj tovább, és kezdj el azon gondolkodni mi a neked való munka.
A nagy feladatokat csak kis lépésben!
Főleg, ha te az a fajta ember vagy akit szétstresszel és álmatlan éjszakákat okoz, hogy a nagy megbízást időben és pontosan teljesítsd. Jobban jársz ha szétbontod. Például egy céges gála megszervezését a potenciális helyszínek körbetelefonálásával. Ha megvan a helyszín, jöhet a következő lépés. Ez is egy olyan tanács amit igazából bármire rá tudsz húzni, csak gondolkodj!
Értékeld!
Biztos nem csak sikertelenség ért téged a munkahelyeden. Gondolj erre mikor összecsapnak a fejed felett a hullámok. A jó kapcsolataid, az elért kisebb sikereid, a gyors és pontos munkavégzésed, vagy a hozzáértésed ahhoz amit épp csinálsz, esetleg a megbízhatóságod. Valami csak akad, ami boldoggá tesz! Nem lehet minden rossz!
A szünet a kulcsa a harmonikus munkának!
Add meg magadnak a lehetőséget a szünetre. Ez akkor a legjobb amikor van egy szabad órás ebédidőd amikor nem vagy köteles bent lenned, tehát szabad mozgásod van. De ott bent is tudsz magadra szánni pár percet a friss levegőn. De kiváló megoldás arra, hogy kicsit elereszd a nyomasztó gondolatokat, az, ha reggel teret adsz egy kis testmozgásnak, jógának, meditációnak.