Nyilvánvalóan elég nyomós érvekkel kell meggyőzni a lakosságot ahhoz, hogy az eredmény szemmel látható legyen és elindítsa a megfelelő életmódra való igényt. Narón lakosainak 16% -a küzd túlsúllyal, és a tény, hogy a testtömegindex 10 százalékos csökkenése 30 százalékkal csökkenti a szívinfarktus esélyét, és 20 százalékkal a halálozásét, már elég nyomós érvnek számít.
A közösségi fogyásnak ereje van!
Nagyon bízik a városvezetés abban, hogy a “100 ezer súlyos ok” elnevezésű nagyszabású, két éves projekt, ami idén februárban indult és 2020 év elejéig tart, tartós eredményeket hoz, és a leadott kilók vissza sem jönnek. A két év alatt a résztvevők kiegyensúlyozott diétát folytatnak, sportolnak és három havonta rendszeres orvosi ellenőrzéseken vesznek részt. A várható eredmény, ahogy fentebb írtuk: igény az életmódváltásra. Valószínűleg a résztvevők java része már sokkal tudatosabban fog figyelni a testére és az egészségügyi kockázatokra.

A nagyszabású két éves projektbe a helyi éttermek is bekapcsolódnak, még több olyan ételt találnak majd a lakosok az étlapon amik az Atlanti diéta elveire alapozva főleg halat, tengeri herkentyűket és zöldségeket tartalmaznak. Eközben persze mindenki kísérletezhet saját receptekkel, és ezeket dietetikusok elemeznek ki. A két év alatt workshopok, szemináriumok sokaságát tartják a városban, hogy tovább könnyítsék az életmódváltást.
Nem csak a felnőtteket, hanem a gyerekeket is érinti a nagyszabású program, próbálják őket rávenni, hogy gyalog és biciklivel járjanak iskolába, ebben pedig a rendőrség is partner és biztosítja a gyerekeknek a megfelelő biztonságot.
A projektnek az egészségesebb város mellett van még némi előnye: minden egyes leadott kilóval +1 kilogram élelmiszert adományoznak az élelmiszerbankba, így a lakosság motiváltsága már nem csak a saját életük és egészségi állapotuk megváltoztatására irányul.