
Általában 30 éves kor felett egy természetes folyamat részeként kezdődik, mázlistáknál később, de előfordulhat, hogy már jóval fiatalabb korban is komoly problémák adódhatnak.
Libidó csökkenése
Ahogy említettük, a szexuális életet egy életre is megpecsételheti a tesztoszteronszint csökkenése. Az agy szexuális vágyért felelős részének működésében kulcsszerepe van a tesztoszteron hormonnak, amikor ez nem működik jól, nem termelődik elég üzemanyag ahhoz, hogy a maximumot tudd nyújtani férfiként.
Mentális rosszullétek
Az emlékezőképesség mellett az ingerültség és kimerültség is rossz jelek előszele. Egyes kutatások szerint az alacsony tesztoszteronszinttel rendelkező férfiak több, mint felénél tapasztalhatóak a depresszió jelei. Az előbbi tény tükrében mondjuk az állandó depresszió és ingerültség egyáltalán nem meglepő.
Romló csontozat
Könnyen törhetnek a csontok, ez is a tesztoszteronszint csökkenésének velejárója.
Testsúly ingadozás
Onnan is jelentős méretcsökkenés figyelhető meg, ahol nem akarsz, bizonyos esetekben pedig épp ellenkezőleg hat a testedre, például a testsúlyodat akkor sem tudod kordában tartani, ha megszakadsz. Folyamatos ingadozás, esetleg rohamos növekedés is lehet.
Izomzat csökkenése
Az izomzat fokozatos fogyása intő jel, ha már itt tart a dolog, nagyon oda kéne figyelned az egészségedre és a tesztoszteronszintedre. Az edzésterved teljes kudarc.
Nem szeretnénk belemenni az orvostani megoldásokba, mert mindenkinek külön kezelésre van szüksége, ezért fontos, hogy mindenképp konzultálj orvososoddal, és kérj egy vérvételt, ha tapasztalod a probléma valamelyik tünetét magadon. A vértvétel kimutatja a bajt, és ezután kapsz majd neked megfelelő speciális gyógymódot.
A tesztoszteronszint csökkenése túlmutat a hálószobán és az edzőtermi tehetetlenségen, rámehetnek az aktív, megszokott, nyugodt hétköznapok. Ezzel személyes kapcsolataid, munkád, magánéleted is nagyon komoly veszélynek van kitéve.