Egy rossz emlékekkel telített gyerekkor kétféleképpen befolyásolhatja egy felnőtt életét. Vannak, akik különféle élvezeti szerekkel próbálják feledtetni sanyarú múltjukat, és vannak, akik úgy gondolják: "Igen, nekem rossz volt, de bebizonyítom, hogy lehet ezt máshogyan is csinálni. Az Én gyermekeim nem fognak erre a sorsa jutni csak azért sem!".
Egyértelműen ez utóbbi a helyes gondolkodásmód, és az SOS Gyermekfalvak is eszerint neveli a hozzájuk kerülő kiskorúakat. Az SOS Gyermekfalvak Kőszegen, Kecskemétem és Orosházán csecsemőkortól 25 éves korig biztosítanak otthont a szülők nélkül élő gyerekeknek. Az ide kerülő gyerekek súlyos terheket hordoznak: legtöbbször elhanyagolás, bántalmazás, a szülők szenvedélybetegsége miatt emelik ki őket a családból. Az SOS-ben családi házakban, nevelőszülőknél, biztonságos környezetben, családban nőhetnek fel. Aki dolgozik, 21 éves koráig, aki tanul, 24 éves koráig, a főiskolások pedig 25 éves korukig élhetnek itt.
Az alapítvány már számos sikertörténetet könyvelhetett el, többek között ilyen Sára esete is, aki tizenévesként került be a kecskeméti gyermekfaluba, mert a hirtelen egyedül maradt édesanyja nem tudta eltartani három gyermekét. Sárának az utcán kellett volna laknia, de az hála ma már együtt élhet az Ifjúsági Házban a testvéreivel.
Sára élt a lehetőséggel, és tett is azért, hogy jó legyen neki. Ma már egyetemi hallgató és épp önálló életet épít a fővárosban. Szociális munkás lesz belőle és szeretne segíteni az embereken, akik hozzájuk hasonlóan bajba jutottak. Nemrég Strasbourgban egy konferencián az emberi jogok és tolerancia témában tartott előadást angolul. Sárának nehéz élete volt, de a legjobb úton halad, hogy sikeres és boldog felnőtt legyen belőle.