A teljes borotválkozásnál az a cél, hogy az arcbőr minél simább legyen, illetve hogy a pengék ne sértsék fel azt, ezért szükséges a szőrszálak felpuhítása. A borotvahab a szőrszálakat nedvességgel tölti meg, illetve nagy mennyiségben tartalmaz olajat, így egyrészt könnyen eltávolíthatóvá teszi a szőrt, másrészt biztosítja a könnyed siklást az arcon, ezzel kivédve az irritációt és a bőr megvágásának veszélyét.
Éppen ezért fontos, hogy minél puhább legyen az arcbőr, mielőtt nekiesünk a pengével. Így ha lehetőséged van rá, akkorzuhanyozz előtte, mert a meleg víz és a gőz még jobban felpuhítja a szőrszálakat – ha zuhanyzásra nincs lehetőség, érdemes az arcot többször lemosni meleg vízzel!
Hogy a borotvahab megfelelően kifejtse hatását, 2-3 percet kell várni és csak azt követően elkezdeni a borotválkozást!
A hagyományos borotvát nem kell a bőrhöz nyomni, tévedés, hogy így simább lesz a bőr. Bőven elég, ha a borotva súlya „nehezedik” a pengére.
A borotválkozást mindig a szőrnövés irányába végezd! Ha még simább arcot szeretnél, újból be kell kenni a bőrt borotvahabbal és csak akkor szabad a szőrnövéssel ellentétesen is megborotválni.
Ha szakállt vagy bajuszt viselsz, érdemes a nem borotválandó területet is bekenni habbal, mert ez eltávolítja a szőrszálakhoz tapadt szennyeződéseket, illetve kellemes, puha tapintású és illatos lesz tőle az arcszőrzet.
A borotválkozás végén többször is öblítsd le arcodat tiszta, hideg vízzel, majd puha törölközővel itasd fel a nedvességet.Soha ne dörzsöld borotválkozás után az arcodat. Az arcbőr megnyugtatására használj könnyű, nem zsíros balzsamot, krémet!
Ha a bőr mégis kipattogna, cseréld le borotvádat, ha ez sem válik be, érdemes elgondolkodni a mindennapos borotválkozás felfüggesztésén.
A borotvaválasztásban ma már nem egyszerű feladat, hiszen választék óriási, de az biztos, hogy minél több pengével rendelkezik egy borotva, annál biztonságosabb, hatékonyabb és annál kisebb az irritáció.