A kopaszodás három leggyakoribb fajtája
- A fej első részén, a homloknál „felcsúszó” hajnövés.
- A fejtető kopaszodása
- A fent említett variációk kombinációja
A 20 és 45 éves kor között kopaszodásnak induló férfiak esetében általában hormonális eredetű hajhullásról (androgen alopecia) van szó. A tipikus férfias hajritkulás közvetlen kiváltó oka a tesztoszteronból képződő DHT hormon, amely a hajhagymák tápanyagellátását vészesen csökkenti, blokkolja.
A hajtermelés az érintett területen egyre jobban romlik, ezért a hajszálak erősen elvékonyodnak, majd idővel nem képződnek újak, és ezzel fokozatosan megindul a haj ritkulása a homloktól a halántékok felé haladva, illetve a fejtetőn. Mivel a kopaszodás nem más, mint a haj lassú „éhenhalása”, a hormonális eredetű hajhullás a hajhagymák intenzív táplálásával jelentősen lelassítható.
A stressz, egyoldalú táplálkozás, egyes gyógyszerek szintén okozhatnak hajhullást. Ilyenkor a haj megritkulása még könnyen visszafordítható kiegyensúlyozott étrenddel és hajerősítő készítmények használatával.
A kopaszodás nem mindenkinél teljesedik ki, és változó idejű folyamat lehet. Van, akinél csak egy-két évig tart és csak a hajnövés vonalának felcsúszásával jár, van akinél 10-15 év alatt a fejtető teljesen megkopaszodik. Nagyjából 50 %-os mértékű kopaszodásig még jól kezelhető a probléma egy hajvágással: érdeklődj fordászodnál, hogy milyen olyan trendi és sikkes frizurát tud kitalálni neked, mellyel optikailag befolyásolható a kopaszodás látszata.
Akinél ennél előrehaladottabb a helyzet, annak még mindig vannak lehetőségei
- Hajbeültetés – általában 5000 hajszál / műtét = 300-500.000,- Ft
- Hajszeszek, különböző gyógyhatású készítmények és orvosi kezelések
- Megbarátkozni a gondolattal és elfogadja a természet törvényeit, és bízik abban a statisztikában, miszerint a nők többsége szexinek tartja a kopaszra borotvált fejbőrt.