Az Európában évente előforduló, 100.000 főre vonatkoztatott 300-600 új hererákos megbetegedés esete a statisztikák szerint az összes rosszindulatú daganatos betegség 1-2 százaléka.
"A hererák előfordulása alapján ritka, azonban a fiatal, 20-35 éves férfiakat érintő leggyakoribb, nem hematológiai eredetű rosszindulatú kórfolyamat. A szolid daganatok között a legsikeresebben gyógyíthatók a heretumorok, hiszen átlagban 80% feletti az 5 éves túlélés, és ezzel az orvosi szakmák együttműködésén alapuló, kombinált sebészi és onkológiai sikeres rákgyógyítás egyik legjobb modellje" - fogalmaz dr. Kubik András szakorvosjelölt.
A statisztika tehát azt mutatja, hogy ugyan nem a leggyakoribb daganatos megbetegedési forma, de már fiatalemberek számára is elengedhetetlen fontosságú az önvizsgálat, hiszen korai diagnosztika esetén remek gyógyulási esélyekkel néz szembe a páciens. A korai diagnosztikához a korai felismerés szükséges, ez pedig a fegyelmezett önvizsgálattal érhető tetten leginkább.
Az önvizsgálat során két dologra érdemes figyelni. Ha fájdalmatlan, de növekvő és tömött tapintású elváltozást érzel herédben, vagy ha visszatérő heretáji fájdalmaid vannak, azonnal fordulj orvoshoz!
Fontos, hogy ifényes felnőtt férfiként ne szégyelld megbeszélni esetleges problémáidat édesapáddal, barátaiddal, súlyosabb esetben az orvossal és ne félj a vizsgálattól! Inkább legyen néhány kellemetlen perced a vizsgálat közben, mint egy életre szóló és kiható, súlyos daganatos betegséged!