Elterelés:
A határidők betartását gyakran az gátolja meg, hogy elterelődik a figyelem. Ennek az oka lehet a már említett fáradtság is, de a nem megfelelő környezet kialakítása is állhat a háttérben.
Ha fontos feladataid vannak, igyekezz olyan környezet kialakítani ezek elvégzéséhez, amiben minél kisebb az esély arra, hogy elterelődjön a figyelmed. Halkítsd le a telefonodat, maradj egyedül, szüntess meg minden zajforrást, így könnyebben tudsz koncentrálni.
Bontsd fel az idődet kisebb egységekre, pl. 20 perces blokkokra, és ezekben a blokkokban csak a feladatra figyelj. Lehet, hogy nem te választod azt, hogy elterelődjön a figyelmed, hanem egyszerűen megzavarnak. Kérd meg határozottan a környezetedben lévőket, hogy ne zavarjanak, és vedd rá magadat tudatosan, hogy ne kapcsolódj be a körülötted zajló beszélgetésekbe a feladataid elvégzése közben.
Nethasználat:
Az egyik legnagyobb elterelést az internet jelenti munkavégzés közben, ami főleg akkor jellemző, ha valaki a laptopja előtt ülve dolgozik.
Egyszer figyeld meg tudatosan, mennyi időt töltesz különféle oldalak böngészésével vagy chateléssel munka közben.
Valószínűleg meg fogsz döbbeni az eredményen, mert ezek a pár perces kitérők összeadva akár órákat is kitehetnek egy teljes munkanap alatt.
Nem élvezed a feladatot:
Amikor valaki rendszeresen elcsúszik egy-egy teendőjével, akkor fennáll annak a veszélyes, hogy nem élvezi azt, ezért a halogatással hárít. Gondold át, mennyire szereted, mennyire érzed magadénak az állandóan elhalasztott feladatot, mennyire nyomaszt a tudat, hogy foglalkoznod kell vele.
Ha belátod, hogy valójában semmi kedved nincs hozzá, akkor keress megoldást. Ha egy kisebb munkáról van szó, amit reális érvek mentén átgondolva érdemes folytatnod, akkor vegyél erőd magadon és csináld meg.
Ha van rá lehetőséged, akkor pedig add át valaki másnak, akinek testhezállóbb vagy nagyobb örömmel és gyorsabban megoldja, mint te.