Almachips:
Az almahéjat érdemes kiszárítani is, mert isteni almachipset kapsz, ami egészséges és kalóriaszegény nassolnivaló, de gazdagíthatod vele a müzlidet és a zabkásádat is, ráadásul diéta idején is fogyaszthatod.
Ha valami igazán finomat szeretnél, akkor a megszárított almahéjat mártsd olvasztott csokoládéba, és hagyd megszáradni. Az eredmény mennyei lesz, de azért ne felejtsd el, hogy így már nem olyan kalóriaszegény a finomság.
Ragyogó edények:
Megfeketedtek az alumínium edényeid? Semmi gond! Dobj az edénybe friss almahéjat, öntsd fel egy picike vízzel, és kezdd el forralni!
Ha az edény külső része feketedett meg, akkor az almahéjas főzetbe márts szivacsot, és ezzel dörzsöld át az edényt. A foltok nyomtalanul eltűnnek.
Almahéj tea:
A megszárított, darabokra tördelt almahéjból nem csak finom, de az egészségre is jótékonyan ható tea készíthető, amit nagyanyáink a hurutos megfázásra, köhögésre javasoltak annak idején.
Ha szárított gyümölcsökkel, egy-egy darabka fahéjjal és szegfűszeggel kevered el, akkor isteni finom tea alapanyagot kapsz, amit forró vízzel leöntve, majd 8 perc áztatás után, leszűrve kortyolgathatsz, akár náthás vagy, akár csak egy kis kényeztetésre vágysz.
Almaecet:
Az almaecet minden háztartásban jól jön, nem csak takarítani egyszerű vele, de a salátáknak is isteni ízt ad. Elkészíteni pofonegyszerű: fogj egy befőttesüveget, és az aljára tegyél körülbelül 4 ujjnyi vastagon almahéjat, majd töltsd meg vízzel, és adj minden 10 kanál vízhez egy kanál cukrot is.Takard le a befőttesüveget gézzel, majd meleg helyen hagyd állni 8-10 napig, végül szűrd le, és már kész is van az almaeceted!