Jump to content

Könnyű levesek - zellerkrémleves

2015. 02. 05. 15:54

Olcsó, finom, laktató, akár a munkahelyére is magával viheti egy jól záródó dobozban vagy üvegben. Tegyen bele pirított zsemlekockákat, de a reszelt sajt is kitűnő lesz hozzá. Igazi téli finomság, akár hónap végi, spórolós napokra is.

Hozzávalók:

  • 1 nagy zellergumó
  • 2 krumpli
  • 1 hagyma
  • 4 gerezd fokhagyma
  • 1 liter víz
  • 2 dl zsíros tejszín
  • só, olívaolaj

A zöldségeket megtisztítjuk, felaprítjuk. Egy fazékba kevés olívaolajat öntünk, üvegesre pirítjuk benne a hagymát, rádobjuk az apróra vágott zellert és burgonyát. A fokhagymagerezdeket is rápréseljük, megsózzuk. Addig sütögetjük, amíg elkezd leragadni, ekkor felöntjük a vízzel, közben felkaparjuk a rásült részeket az edény aljáról.

Nagyjából 15 perc alatt megfőnek a zöldségek. Ekkor óvatosan, állandó keverés mellett felöntjük a tejszínnel, felforraljuk, és rögtön levesszük a tűzről.

Botmixerrel simára turmixoljuk, és már tálalhatjuk is.