A közös kassza gyakorlatilag azt jelenti, hogy mindent a közösen megkeresett pénzből vesztek és minden számlát ez alapján egyenlítetek ki. Soha nem nézitek azt, hogy ki, mikor és mit vett legutóbb és ki fizette utoljára a mozit.
Előnyök:
A közös kassza nagy előnye, hogy nem kell azon aggódni, hogy egyenlőek vagytok-e a kapcsolatban. Illetve nem kell lelkiismeret furdalásodnak lennie sem, hogy elmész-e fodrászhoz vagy sem. Ezen kívül tökéletesen kiküszöböli a veszekedéseket is, hogy az utóbbi alkalommal ki is fizetett.
Hátrányok:
Sajnos az előnyök mellett hátrányok is akadnak bőven. A közös kasszából természetesen nem lehet, illetve nem illik többet költeni, mint amennyit beletettünk. Ilyenkor a másikban felmerülhet a kérdés, hogy el akar-e minket tartani. Illetve az is megeshet, hogy valamelyik fél úgy érzi, sokkal többet kellene takarékoskodni, de a partner nem igazán vevő erre az ötletre, hiszen akkor értelemszerűen le kellene adnia a saját életszínvonalából.
Ha nem tudtok dűlőre jutni a kérdésben, akkor jobban jártok, ha a kassza közös is, meg nem is. A legtöbb családban mindenki maga fizeti a saját kis rigolyáit (horgászat, kozmetikus stb.) valamint a férfiak a lakhatás, a nők pedig a háztartás körülményeit biztosítják. Ez leginkább azért alakult így ki, mert a nők töltenek időt a főzéssel és a takarítással, ők tudják mennyi a hús és a mosószer.
A kis rigolyáidat pedig soha ne várd el, hogy a kedvesed fizesse. Az csak a tied, úgyhogy azt neked kell állnod, mégpedig a saját keresetedből, nem pedig a közös nyaralásra félretett pénzből.
Forrás és fotó: menshealth.hu/
Írta: Molnár Adrienn