Ahhoz hogy edzésben tartsuk mindkét agyféltekénket, vagyis a lehető legtöbb készségünket és képességünket, az egyik legegyszerűbb módszer az írás. Amikor írunk, a bal agyféltekét használjuk, a kritikus és racionális részünket, ami lehetőséget ad a jobb agyféltekének, hogy kapcsolódjon az érzelmeinkhez és megérzéseinkhez anélkül, hogy ehhez bármiféle mentális blokkon kellene áttörnie magát.
Hihetetlennek tűnhet, de az írásnak számos jótékony hatása van az emberi szervezetre nézve. Kutatások bizonyítják, hogy pozitív hatással van az immunrendszerünkre, valamint csökkenti a vérnyomást és javítja a tüdő- és májfunkciókat. De jó hatással van az asztmára és az ízületi gyulladásokra is.
Bizonyított még ezen kívül az is, hogy akik kiírják magukból a mindennapi stresszt és érzelmeiket azok hosszú távon egészségesebben élnek, hiszen nem őrlik magukat feleslegesen semmin sem. A toll letételvel az érzelmeiket is képesek letenni és otthagyni a papíron. Az írás azoknak segít tehát a legtöbbet, akik képesek mélyen elmerülni a saját érzéseikben és képesek akár újra és újra leírni bizonyos traumájukat.
Hogy hogyan csináld jól?
Mi sem egyszerűbb. A legfontosabb a rendszeresség. Tedd a napi rutinod részévé, mint a testmozgást vagy a kutyasétáltatást. Szánj rá napi minimum 20 percet, és ez alatt próbálj meg mindent leírni, legyen az rossz vagy jó, szép vagy csúnya. Ha valamit elbaltáztál azt is kendőzetlenül írd le, soha ne kozmetikázz rajta semmit, a valóság a legfontosabb. Sose szerkeszd át utólag, amit írtál. Ne törődj a nyelvtani hibákkal, a szóhasználattal. Ezt magadnak írod, senki nem fogja elolvasni és számon kérni sem rajtad, amit leírtál, viszont így visszaolvasva tökéletesen láthatod saját magadat.
Forrás és fotó: szupernaplo.eletvaltozas.com
Írta: Molnár Adrienn