Himalájai ugrópók - Ez az állat él a világ szó szerinti tetején. Közel a 7000 méteres magassághoz a pók főként olyan bogarakkal táplálkozik, melyeket as zél fú fel a hegyre. A himalájai ugrópók nagyon kevés oxigénnel is képes túlélni az extrém magasságot.
Óriás kengurupatkány - Ez az állít, mely sajnos mára a veszélyeztetett fajok közé tartozik a sok vadászat miatt, képes az egész életét leélni úgy, hogy közben egy csepp vizet sem iszik. A szükséges folyadékmennységet a tápanyagából nyeri ki és mivel nem izzad így nem veszíti el azt.
Paralvinella sulfincola - Mivel a víz hatékonyabban vezeti a hőt, mint a szárazföld, így a vízben élő állatoknak igencsak meggyűlik a bajuk a meleggel. Nem úgy a Paralvinella sulfincola, mely a 45-55 fokos vizet szereti a legjobban.
Grönlandi cápa - Ez az egyik legnagyobb mégis a legkevésbé ismert cápafaj a világon. Ennek pedig nem más oka van, mint hogy kb 1200 méter mélyen élnek az óceánokban. Ők a leghidegebb helyen élő cápák, az 1-12 °C fokos vizet részesítik előnyben. Azért mozognak olyan lassan, mert a hűvös vízben így energiát tudnak megtakarítani – viselkedésükkel az "alvó cápa" becenevet sikerült elnyerniük. Ha ételről van szó, nem válogatósak, bármit megesznek, amit el tudnak kapni.
Ördögféreg - A Halicephalobus mephistot, vagyis az ördögférget, amit egy német mondabeli démonról neveztek el, több mint 3,5 kilométer mély barlangból származó vízmintában fedezték fel, Dél-Afrikában. Azóta se igen tudunk túl sok mindent erről az élőlényről és nem is igazán érti senki, hogyan képes olyan mélyen életben maradni.
Forrás és fotó: toptenz.net/
Írta: Molnár Adrienn