Az ajándékokat, mint azt már láthattuk becsomagoltathatjuk az üzletben, ahol vettük, vagy vehetünk nekik előre csomagolt dobozt is, melyben elhelyezve késznek tekinthetjük a csomagolás fázisát. Szerencsére van még pár trükk, ami megkönnyítheti az életünket.
Bonbonszerű megjelenés: Ez, ahogy a dobozos módszer is, nagyon egyszerű. Nem kell mást tenned, csak a papír közepére helyezni az ajándékot, és a papír négy sarkát valamint oldalát megemelni, kicsit eligazgatni, hogy mindenhol jól takarjon, majd a felső részt átkötni egy szalaggal vagy masnival. A legtöbb ajándék becsomagolható ezzel a tecknikával és nem is kellett vele nagyon sokat bajlódni. (Persze ha már édességről van szó, akkor szaloncukor formába is csomagolhatunk. A módszer ezesetben ugyanez, csak a papír feléd eső részének közepére teszed az ajándékot és feltekerés után a két végét rögzíted.)
Papírzacskó: Manapság az egyik legnagyobb divat a csomagolás terén a teljesen natúr kivitelezés, aminek az alapja újrahasznosított papír. Persze ezzel ugyanúgy kell eljárni, mint a szokásos módszerekkel, úgyhogy nem vagy sokkal előrébb, kivéve, ha papírzacskóval próbálkozol. Vásárolj masszívabb változatot, tedd bele az ajándékodat, majd kicsit dobd fel a megjelenését. A száját ennek is összekötheted, vagy lehajtás után is rögzíthető egy szép masnival vagy fa csipesszel.
Anyagba: Végül a legügyetlenebbek is boldogulnak a csomagolással, ha nem papírt választanak alapul. Manapság minden hobbiboltban, sőt a nagyobb áruházakban is vásárolhatsz méretre szabható anyagot, a lehető legkülönfélébb formákban, színekben, típusokban. Ezeket pedig a neten ellesett mozdulatokkal nagyon hasznosan lehet csomagoszerként használni, ragasztó vagy gombostú nélkül. Ha érdekel ez a fajta technika, a furoshiki szóval nyudotan keress rá.
Forrás és fotó: nicjapanese.com
Írta: Molnár Adrienn