Miért alakul ki a körömrágás?
Az első dolog megtalálni az okot, ami folyamatosan késztet a körömrágásra. Stresszhelyzet? Mi okozza, hogyan lehet máshogy levezetni? Folyamatos szorongás valami miatt? Esetleg kényszercselekvésről lenne szó? Figyeld meg, hogy mi a kiváltó ok és hogyan tudnád ezt csökkenteni vagy a feszültséget máshogy levezetni.
Miért szokj le a körömrágásról?
Esztétikum – ha igényes, ápolt kezet szeretnél, akkor el kell felejtened a körömrágást vagy a bőrszálkák, körömszálkák tépkedését.
Egészségtelen – egyrészről a folyton visszarágott, letépett, kikapart körömágybőr fáj, vérzik, így a fertőzésveszély is nagyobb. Arról nem is beszélve, hogy ha a körmödet folyamatosan rágod, a szádhoz emeled, szintén növeled az esélyeit a különböző betegségek kialakulásának.
3.Pótcselekvés – ha ez egy nem tudatos, automatikussá vált pótcselekvés, amellyel a feszültséget próbálod levezetni, akkor hosszú távon mindenképp érdemes megtalálni és megszüntetni a kiváltó okot.
Hogyan szokj le a körömrágásról?
1.Rendszeres kézápolás, manikűr
Akár otthon, akár manikűrösnél, de vezesd be a rendszeres kézápolást. Ne hagyd, hogy hosszú legyen a körmöd, a kiálló bőrdarabokat is távolítsd el, hogy minél kevésbé érezd a késztetést a körömrágásra. Bízhatod ezt profi szakemberekre is, akik helyre tudják hozni a kezedet, így szintén kevésbé fogod érezni a késztetést, hogy két kezelés között ismét igénytelenre rágd a körmöd.
2.Körömrágás elleni ecsetelő
Többféle készítményt lehet kapni, amelyek segítenek leszokni erről az idegesítő rossz szokásról.
3.Stresszkezelés
Találd meg a számodra legmegfelelőbb módszert, amivel le tudod vezetni a feszültséget.