Jump to content

Ha élővé tennéd a virtuális kapcsolatot, ilyen nehézségekkel szembesülnél

2017. 12. 27. 13:59

Az internetes kapcsolatépítés és ismerkedés mindennapi részei az életünknek. Egy chaten folytatott beszélgetést úgy emlegetünk, mintha élőben zajlott volna, tagjai vagyunk Facebook csoportoknak, blogokat olvasunk, és a többi kommentelőre úgy tekintünk, mintha ezeréves barátaink lennének. Mindez egy-egy konfliktust leszámítva szépen működik, ám egyszer eljön a pillanat, amikor a netes haverságot személyes találkozóra váltanánk. Ez alakulhat jól, de végződhet csalódással is.

Felépítjük magunkban a személyiségét

A netes ismeretségek egyik veszélye, hogy magunkban felépítjük a világhálón megismert társaink személyiségét, és felruházzuk őket különféle tulajdonságokkal. A kommentek, a levélváltások vagy egy blogger írásai alapján akaratlanul is társítunk különféle jellemvonásokat a másik személyiségéhez, és valószínű, hogy ő is ezt teszi velünk.

Sokszor nem tudjuk a másik korát, foglalkozását, családi állapotát, a neten csak a szövegére figyelünk, a mondanivalóra, annak megfogalmazására, így csak élőben szembesülünk azzal, milyen ember ő teljes valójában. Akármennyire nehéz, jobban járunk, ha nem képzelünk el semmi extrát róla, hanem ezt meghagyjuk a személyes találkozóra.

„Nem ilyennek képzeltem”

A fenti automatikus és ösztönös építkezés miatt egy-egy személyes találkozó csalódással végződhet, aminek általában kevés köze van csalódásunk tárgyának, hiszen mi ruháztuk fel netes ismerősünket különféle személyiségjegyekkel.

Az egyik legextrémebb sztori, amit a témával kapcsolatban hallottam, az volt, hogy valaki egy netes közösségben azt hitte, egyik kedvenc kommentelője nő, de a személyes találkozáskor kiderült, hogy valójában férfi volt az illető. Ha bizonytalan vagy, inkább kérdezz rá ezekre az alapokra, így elkerülheted a csalódást.

Ő is ember

A különféle kitalált vagy elképzelt tulajdonságok többnyire pozitívak, így egészen könnyen eljuthatunk oda, hogy képzeletünkben megalkotjuk az ideális embert.

Ennek az embernek nincsenek hibái, nehézségei, gyengeségei, majd a személyes találkozáskor szembesülünk azzal, hogy ő is ember, ő sem tökéletes.

Ezért helyes, ha már a netes ismeretségkor tudatosítjuk magunkban, hogy a másik is esendő, neki is vannak hibái vagy furcsa, számunkra szokatlan dolgai.

Nem biztos, hogy működni fog

Egyáltalán nem biztos, hogy a nagyon jól működő netes kapcsolatok remekül megállják a helyüket a való világban is, aminek sokszor nincsen semmilyen extrém oka.

Nem képzeltük el másképp az illetőt, jól belőttük a személyiségét, mégsem leszünk szimpatikusak egymásnak egy személyes találkozáskor, nem működik az a bizonyos kémia, vagy nem tudunk egymásra hangolódni. Ettől függetlenül folytatódhat a netes kapcsolattartás, nem kötelező újra személyesen találkozni egymással.

(Forrás: men.hu)